recoil.czčeskyenglish

16. červenec 2012

Alan Wilder potřetí v Praze

Zpráva, která českým internetem prosakovala posledních 14 dní, byla konečně potvrzena. I když o Alanově návštěvě Prahy bylo rozhodnuto už mnohem drive, respektovali jsme jeho osobní přání a do dnešního data o této úžasné události neinformovali. Dnes však, podle přesně naplánovaného harmonogramu, veškerá tabu padají a všichni fanoušci mohou začít nedlouhé odpočítávání dnů do setkání se svým idolem, zvukovým mistrem, hudebním čarodějem a zejména velmi příjemným, skromným a vstřícným člověkem.


Alan Wilder v současnosti vyráží na malé promo turné u příležitosti vydání záznamu svého prvního koncertního turné. Nahrávka byla pořízena v nádherném budapešťském klubu Szikra 4. prosince 2010 a vychází pouze na blu-ray disku. První vydání bylo vyprodané během necelých 24 hodin a to i přes to, že byly spuštěny pouze předobjednávky přes oficiální webové stránky Recoilu. Kdo zahával, nemusí litovat. K dispozici je nyní druhá, tzv. červená, edice.


Projekt Recoil se veřejně představí v Praze již potřetí, i když Alan navštívil Prahu vícekrát. V kině Lucerna je připravené veřejné promítání koncertu z Budapešti. Na stejném místě bude následovat beseda s Wilderem a afterparty s DJ’s. K dispozici bude také speciální Recoil shop, ve kterém najdete mimo jiné i řadu Alanem podepsaných předmětů.Alan klade velký důraz na prostory a zejména technické vybavení sálů, ve kterých promítání probíhá. Volba padla na Palác Lucerna, kde se nachází nejstarší kino se stálým provozem v Čechách. Skelet budovy vznikal v letech 1907 až 1921 mimo jiné též podle návrhu Ing. Stanislava Bechyně a projektu J. Čamského a Václava Havla. Tuto stavbu realizoval stavitel Ing. Vácslav Havel (dědeček bývalého prezidenta České republiky Václava Havla). Palác měl původně sloužit jakožto víceúčelový sál, ale již na počátku výstavby došlo ke zjištění, že pro tyto účely sál nevyhovuje především rozměrově a projekt musel být narychlo přepracován na velký společenský sál. Na tehdejší dobu se jednalo o velice unikátní stavbu, neboť to byla jedna z prvních železobetonových staveb v Praze vůbec s velmi originálně řešenou sklem zastřešenou pasáží. Také celkové architektonické řešení je zajímavé, stavba nese výrazné rysy doznívající pozdní secese a právě nastupujícího modernismu. Prakticky od ukončení výstavby a uvedení komplexu do provozu až do dnešních dob se jedná o významné kulturní a společenské středisko hlavního města, konalo se zde již velké množství koncertů, plesů, schůzí, konferencí, módních přehlídek, sportovních akcí (za První československé republiky např. turnaje v boxu či v zápasu). V komplexu se kromě dominantního Velkého sálu nachází také Mramorový sál, kino, bar a kavárna. V průběhu doby zde vystupovalo velké množství těch nejvýznačnějších umělců z Česka i ze zahraničí. Jedná se o památkově chráněný komplex.Kdy: 29.09.2012
Kde: Prague
Místo: Kino Lucerna
Adresa: Vodičkova 36, Praha 1
Telefon: +420 736 431 503

Začátek promítání: 19.00
Afterparty: Kino Lucerna
Vstupenky: 455 Kč (v předprodeji) / 600 Kč (na místě v den konání)
Kupujte vstupenky přes DMshop
nebo TicketPro
© 1999-2012 Recoil.CZ